איך הקורונה השפיעה על שוק הנדל"ן?

מצבי חירום בינלאומיים, מלחמות, משבר כלכלי גדול וכולי – כולם משפיעים על תחום הנדל"ן. מדינה שערך הכסף שלה יורד או מאבד לגמרי מערכו: תמצא עצמה בסוג של כאוס בכול הנוגע למסחר. גם תחום הנדל"ן עלול להתערער באופן משמעותי במידה ולכסף אין ערך, לכן משבר קורונה שהגיע אלינו בהפתעה, גרם לפחד וחרדה בעיקר בתחום הכלכלה. אז כיצד השפיע משבר קורונה על נכסי הדלא ניידי? הנה כמה פרטים שכדאי לקרוא:

השפעת הקורונה על מחירי הדירות – מה צפוי לנו?

השאלה שמעסיקה רבים מרוכשי הדירות הפוטנציאלים היא 'איך השפיע משבר קורונה על מחירי הנדל"ן בארץ ובעולם?'. ואכן ברחבי העולם חלה ירידה משמעותית בהשכרת דירות כמו גם במכירת דירות – מה שהוביל לירידה של יותר מ 50 אחוזים בדרישה לדירות. מלבד זאת, קבלנים שהחלו לבנות דירות נאלצו לעצור את העבודה – מה שישפיע בעתיד הרחוק יותר על מחירי הדירות. עם זאת, מיד עם ההתאוששות של העולם מקורונה: חלה עלייה בביקוש לדירות והשוק נראה כמתייצב, למרות שעדיין ישנם עיכובים בבנייה בשל מחסור בכוח אדם באתרי בנייה  – מה שעלול להוביל לעליית מחירי נדל"ן.

מחיר דירות להשקעה

כיום כמעט כל אדם צעיר שמחפש דירה להשקעה בארץ, יודע כי מדובר בהשקעה בטוחה. דירות להשקעה, ברוב המקרים מעלות את ערכן ומאפשרות נכס מניב במידה של השכרת הנכס או מכירתו בעתיד. אך זה כמובן תלוי במיקום הרכישה וברמת הביקוש האזורי לדירות. במיקומים מוצפי בנייה, אפילו בארץ – המחירים עשויים לרדת, גם כשהשוק כולו במסלול עלייה. שוק הנדלן האט את תנועתו בשל משבר הקורונה, אך הוא אף פעם לא עוצר.

אנשים רבים הדירו רגליהם משוק הנדל"ן בגלל הקורונה, עקב אי הוודאות הכללית השוררת, ומכיוון שכך, ישנן הזדמנויות טובות עבור מי שבכל זאת נכנס לשוק.

העיכובים בבנייה החדשה, גורמים נזק כלכלי לקבלנים, עקב עלויות מימון שהם צריכים לספוג. עניין זה כשלעצמו עשוי לייקר את מחירי הדירות. נוסף לכך, העיכובים יוצרים מצב של חוסר דירות בשוק, מה שמוביל להקטנת ההיצע ביחס לביקוש ולעליית מחירים.

בתום תקופת הקורונה, כשהאנשים שחששו, יחזרו לשוק הנדל"ן, הביקוש יגדל ולכן צפויה קפיצה משמעותית במחירי הדירות.

אז כיצד מתמודדים עם המשבר? סיוע של יועץ נדל"ן, יכול לעזור

אם אתם נמצאים לפני רכישת דירה, אם אתם מוכרים נכסים, קונים דירות להשקעה או עוסקים בכול תחום שקשור לנדל"ן – מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע לפני ביצוע פעולה כזאת או אחרת. פגישת ייעוץ עם מומחה בתחום, תאפשר תכנית פעולה והצגת פתרונות רווחיים יותר ממה שחשבתם. יועץ נדל"ן מומחה יספק תכנית פעולה ודו"ח רווחיות לכל תוכנית. באופן זה, ניתן להשוות בין התוכניות ולראות איזו תוכנית נדל"נית היא המשתלמת והרווחית ביותר בטווח הזמן הרצוי לכם.

באמצעות סיוע של מומחים בתחום, רבים יכולים להשיג מטרות בצורה נכונה יותר ולפעול בצורה חכמה נוכח משבר הקורונה שפקד את העולם.

מזמינים אתכם לקרוא גם על מחירי נדל"ן | השקעות נדל"ן קטנות

איך הקורונה השפיעה על שוק הנדל''ן?
צור קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אולי יעניין אותך גם:
מחפשים מומחה נדל"ן? הגעתם למקום הנכון.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
לקביעת פגישה