האם מתווך יכול לייעץ לי בנדל"ן?

אנשים רבים העומדים לפני דילמות בנדל"ן, מוצאים עצמם מתייעצים עם האדם הראשון שנקרה בדרכם, שזהו פעמים רבות המתווך. הוא לרוב זמין והעצות שלו לא עולות לנו כסף, בהתחלה…

מתווכים מכנים עצמם "יועצי נדל"ן", האם זה נכון?

המקרה של לקוח שלנו יכול לשפוך קצת אור בנושא.

הלקוח סיפר כי יש לו דירה בעיר במרכז הארץ.
מתווך בשכונה המליץ לו בחום רב למכור את הדירה הזו, כיוון שהיא "לא מספיק טובה" לטענתו ובמקומה לקנות דירה איכותית ויקרה יותר באותה השכונה.

הלקוח היה משוכנע ב- 95% בצדקת דבריו של המתווך, אך ליתר בטחון, פנה לייעוץ מקצועי כדי לקבל אישור רשמי לעצתו של המתווך.

כמה מופתע ומאוכזב היה הלקוח כששמע כי עצתו של המתווך לא קיבלה את אישורו של יועץ הנדל"ן של 'נדל"ן נבון'.

יועץ הנדל"ן ייעץ ללקוח להשאיר את הדירה בבעלותו, ובכסף שברשותו, לקנות דירה נוספת להשקעה, כדי להגדיל את שווי נכסי הנדל"ן שלו ולפי-כך גם את עליית הערך. לצורך זאת יצטרך לקחת משכנתא, אשר תשולם מתוך דמי השכירות.

ע"י פעולה זו, יביא למיקסום רווחיו מנדל"ן, באופן העולה משמעותית על הרווחים שיהיו לו כתוצאה ממכירת הדירה ורכישת דירה חלופית.

מה הסיבה לשוני בהצעות?

המתווך חושב ומייעץ מנקודת מבט של מיקסום הרווחים שלו עצמו, אם הלקוח יקנה דירה נוספת מבלי למכור את הדירה הקיימת, יקבל המתווך במקרה הטוב דמי תיווך רק על הדירה הנרכשת. אך אם הרכישה לא תבוצע דרכו, יש סיכוי גבוה שיצא בידיים ריקות.

לעומת זאת, אם המתווך יטפל עבור הלקוח באופן אישי במכירת הדירה שלו, סיכוי גבוה שלאחר היכרות זו, הלקוח ירצה גם לקנות דרכו את הדירה הבאה וכך בסבירות מאוד גבוהה, המתווך יצליח לשלשל לכיסו עמלת תיווך כפולה, אחת על המכירה והשנייה על הקנייה.

כך "ייעוץ החינם" שנתן המתווך ללקוח עלול היה לעלות לו ביוקר רב.

המסקנה:

המתווכים הם נדבך חשוב מאוד בשוק הנדל"ן ופעילותם תורמת רבות בקידום ובסגירת עסקאות נדל"ן, יחד עם זאת, בנוגע לדילמות והתלבטויות בנדל"ן, מוטב לפנות ליועץ נדל"ן מקצועי, נייטראלי וחסר אינטרסים, הרואה את טובתכם הבלעדית.

האם מתווך יכול לייעץ לי בנדל"ן?

 

האם מתווך יכול לייעץ לי בנדל"ן?
צור קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אולי יעניין אותך גם:
מחפשים מומחה נדל"ן? הגעתם למקום הנכון.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
לקביעת פגישה