טופס חוזה שכירות לדירה – כל מה שרציתם לדעת

שנים ארוכות הסתכלתם על טופס חוזה שכירות לדירה מתוך מקום של שוכרי דירות. ועתה אתם בעלי דירה וצריכים להתנהל אחרת משהורגלתם. כעת יש לכם הרבה יותר אחריות ולכן אתם חייבים לעבוד בצורה מוקפדת ומסודרת על מנת להבטיח שהשוכרים שלכם יהיו אנשים הגונים וטובים ובעלי יכולת השתכרות מתאימה שתבטיח עמידה בתשלומי השכירות עבורכם.

אם אתם מתקשים בהשכרת דירתכם, או שזו עבורכם הפעם הראשונה, ואתם מעוניינים ללמוד איך לעשות זאת באופן המקצועי והטוב ביותר, כדאי לפנות לייעוץ וליווי מקצועי של מומחים בנדל"ן, כמו למשל יועץ נדל"ן, שיכול להסביר לכם מה הוא טופס חוזה שכירות אידאלי לדירה ואיך אתם יכולים להגן על עצמכם בתוך חוזה כזה, איך לבדוק כושר השתכרות של שוכרים וכיצד לוודא שאלו אנשים טובים וישרים אשר יכבדו את התשלומים עבור הדירה שלכם וגם ישמרו עליה היטב.

מה חשוב לכלול בחוזה השכירות?

על מנת שתוכלו להכניס לדירה להשקעה שלכם ולא לחשוש ממצבים של פלישה או עיכובים בתשלומים אתם צריכים להבטיח את מצבכם ואת ההסכמות שהתקבלו בחוזה שכירות. ולכן מוטלת עליכם החובה להבין מה הם הסעיפים החשובים והנפוצים ביותר לכל הסכם שכירות שאתם חותמים. במרבית המקרים, חוזה שכירות סטנדרטי מכיל מידע כמו:

תאריכי הכניסה והיציאה

מועדי ההתחלה והסיום של הסכם השכירות צריכים להיות רשומים באופן מפורט וברור בהסכם.

כדאי לפרט את סוגי הרהיטים והתכולה שנמצאים בדירה

בהם השוכר יכול להשתמש ועליו לשמור עליהם ולהחזירם כתיקנם.

יש מקרים שבהם כדאי לבקש ערבים

כהגנה נוספת במידה וההכנסות של השוכרים אינן מספיק גבוהות.

כדאי לבקש ערבות בנקאית או שטר חוב בגובה של מספר חודשי שכירות, על מנת לפצות אתכם במקרה של נזקים בדירה.

אחריות לתשלום חשבונות

למן היום שבו הדייר נכנס אל הבית הוא זה שצריך להיות אחראי לכל תשלומי החשבונות כמו: חשמל, ארנונה, מים, גז וועד הבית.

כדאי לבקש שיקים פתוחים ללא סכום וללא תאריך עבור הרשויות השונות כמו: חברת החשמל, עירייה, מים וכד'. יש לציין "למוטב בלבד" כך שלא ניתן יהיה לכם לעשות שימוש בשיקים אלה, אלא רק לכיסוי חובות ברשויות, במקרה של אי תשלומים בגין ההוצאות השוטפות של הדירה, שלא שולמו ע"י השוכרים – יש לציין זאת במפורש בחוזה.

זכויות וחובות

חשוב שתדעו מהם הזכויות שלכם ומהם הזכויות של השוכרים שלכם.

כל זמן שהדירה מושכרת, הדירה בעצם מושאלת לשוכרים לזמן השכירות ומשמשת כביתם הפרטי לכל דבר.

לאור זאת, אתם לא יכולים להגיע לדירה מבלי לתאם מראש עם השוכרים ולוודא שזה מתאים להם.

קלקולים בדירה הנובעים מבלאי סביר וטבעי – צריכים לחול עליכם כבעלי הדירה, כמו גם תשלום עבור ביטוח נכס וטיפול בנזקי צנרת, מזגנים או נזקים אחרים. רק אם בוצע שימוש לא הולם בדירה – נזקים מסוג זה יחולו על השוכרים.

איך לקבוע את מחיר השכירות

חשוב לקבוע מחיר תחרותי מתאים, על מנת להשכיר את הדירה במהירות.

כל חודש שהדירה אינה מושכרת, אתם מפסידים.

למשל: דירה שדמי השכירות שאתם דורשים בגינה הם 4,000 ₪ בחודש, אם פספסתם חודש שהדירה עמדה ללא שוכר, זה אומר שהדירה מושכרת 11 חודשים באותה שנה במקום 12, ולבסוף גם ירדתם בדמי השכירות ל- 3,800 ₪, כך שלמעשה הושכרה הדירה בסופו של דבר בכ- 3,666 ₪ בשנה הראשונה  (= 12/ 3800 X11), במקום שתוכר מראש ב- 3,800 ₪.

כדי להשכיר את הדירה בשכירות מתאימה, במהירות וכדי למצוא שוכרים איכותיים ומתאימים לטווח ארוך, מומלץ לפנות ליועצי נדל"ן מומחים וכך לחסוך כסף, עוגמת נפש ומתחים מיותרים.

טופס חוזה שכירות לדירה - כל מה שרציתם לדעת
צור קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אולי יעניין אותך גם:
מחפשים מומחה נדל"ן? הגעתם למקום הנכון.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
לקביעת פגישה