ליווי מלא ברכישת דירה למגורים

כשקונים דירה למגורים, צריך לחשוב גם מנקודת מבט לעתיד...

– אם ביצעתם רכישה טובה של דירה איכותית ומבוקשת, מעבר לכך שתיהנו מאיכות חיים מרבית, יהיה קל יותר למכור אותה בעתיד, כשיגיע הזמן להשתדרג לדירה הבאה שלכם.

רכישה נבונה של דירה איכותית המתאימה בדיוק לצרכיכם ולתקציבכם, מאופיינת בהיבטים הבאים:

 1. תכנון כלכלי-נדל"ני – אשר לוקח בחשבון את כל העלויות הנוספות הנלוות למחיר הדירה כמו: עו"ד, מס רכישה, מתווך, ייעוץ, שיפוץ (במידה ונדרש) – על מנת לא לחרוג מהמסגרת שתוכננה מראש.

 2. מיקום איכותי של הדירה – מיקום שקט ואיכותי מאופיין לרוב באוכלוסייה טובה, בשכונה בעלת שם טוב, בתי ספר טובים, שכנים אכפתיים לגבי ניקיון הבניין ותחזוקתו – כל זאת, במטרה לקבל איכות חיים גבוהה.

 3. כשלים מבחינת תכנון הדירה – תכנון לא נכון של הדירה ישפיע על כל האווירה והנוחות בדירה: זרימת האוויר, גישה נוחה למטבח ולחדרי הבית, פרטיות להורים ולילדים, נוחות טיפול בכביסה, חללים מרווחים וכד' – לטובת איכות החיים בדירה עצמה.

 4. בעיות אפשריות עם הבניין וסביבתו – תחזוקה ירודה של הבניין, מעבר להיותה מסוכנת, יכולה לגרום להוצאות מרובות בהמשך

 5. חיפוש דירה יכול להיות עניין מאוד מטרטר, מתסכל ולעיתים אף מייאש. כתוצאה מכך, קורה לא פעם שמתפשרים על דירה לא מספיק איכותית, רק כי "התעייפתם" או "התייאשתם" או "לא האמנתם" שאתם יכולים. פעמים רבות מסתנוורים מעיצוב הדירה ופחות שמים לב לבעיות המהותיות עם הדירה / הבניין / המיקום וכד'.

 6. התנהלות מול מתווכים ומוכרי דירות פרטיים – רק כשמתחילים להיכנס לעניינים, רואים כמה זה יכול להיות מסובך ומלחיץ. כשהאמוציות משתוללות והכספים גדולים, פועלים מתוך לחץ והתרגשות וללא קור רוח, שיקול הדעת מתערער וזה מתכון להפסד כספי רב!! 

 7. ייעוץ ותכנון המשכנתא – כאשר יודעים מה לבקש מיועץ המשכנתא בבנק, ויש מי שמפענח עבורכם את השפה, ויודע להשיב על "המלצות" הבנקאי, אי אפשר "לעבוד עליכם" (זה נשמע לכם אולי לא הגיוני, אבל זה קורה כל הזמן).
  תקבלו הנחיות לפני כל יציאה לבנק למשכנתאות – כתוצאה מתכנון נכון של מסלולי המשכנתא, והנחיות לפעולה להורדת הריביות, תוכלו לחסוך מאות אלפי שקלים.


כפי שניתן לראות, רכישת דירה למגורים היא עניין המורכב מהרבה מאוד פרמטרים. אי הבנה בתחומים הרבים או חוסר ניסיון, עשויים להביא לפגיעה באיכות החיים, להפסד כספי אדיר ונוסף לכל זאת, גם ללחץ, למפח נפש ולתסכול רב לאורך התהליך.

 

ב'נדל"ן נבון' תקבלו ליווי מלא ברכישת דירת המגורים שלכם מ- א' ועד ת':​

 1. תכנון כלכלי-נדל"ני על מנת לא לחרוג מהמסגרת שתוכננה מראש.
 2. הצבעה על כשלים אפשריים מבחינת המיקום של הדירה.
 3. הצבעה על כשלים מבחינת תכנון הדירה.
 4. הצבעה על כשלים מבחינת הבניין.
 5. עזרה בהתנהלות מול מתווכים ומוכרים פרטיים.
 6. חיסכון רב בהתרוצצויות סרק, שכן הדברים נבדקים עוד בטרם יוצאים לראות כל דירה.
 7. בדיקת נסח הטאבו וחוזה הרכישה – תקבלו ייעוץ לגבי סעיפים משפטיים, נדל"ניים וכספיים חשובים – רק בזמן אמת אנשים מבינים את חשיבות ההדרכה והייעוץ בנושאים אלו.
 8. הערכת שווי מדוייקת – ב'נדל"ן נבון' בודקים מראש כמה הדירה שווה, על מנת שתוכלו לדעת בוודאות רבה שהמחיר המבוקש הוא סביר ולא מופקע.
 9. הכנה למו"מ על מחיר הדירה – לאחר ביצוע הערכת שווי, מגדירים מראש את טווח המחירים המתאימים לדירה זו ובהתאם לתקציב שלכם. תקבלו הדרכה על דרכי ההתמקחות על מנת להביא לסגירה על המחיר המינימלי שניתן להשיג. בפעולה זו בלבד ניתן לחסוך עשרות עד מאות אלפי שקלים, אם עושים זאת בליווי של מומחה למו"מ בנדל"ן.
 10. בדיקת חוזה הרכישה ומתן ייעוץ לגבי סעיפים משפטיים, נדל"ניים וכספיים.
 11. עדכון התוכנית הכלכלית-נדל"נית בהתאם למחיר שנסגר בפועל.
 12. ייעוץ ותכנון המשכנתא וקבלת הנחיות לפני היציאה לבנקים למשכנתאות.
  ליווי בעת קבלת ההצעות מהבנקים למשכנתאות, המלצה על מסלולי המשכנתא הרווחיים ביותר והנחיות מדוייקות למיקסום הרווחים. 
  הייעוץ והליווי במשכנתא יחסוך לכם עשרות עד מאות אלפי שקלים.
 13. ​עם קבלת הדירה, תקבלו עזרה בכל ההיבטים הדרושים, כולל ייעוץ לפני שיפוץ והערכת מחיר השיפוץ.

חשוב לציין

לקביעת פגישת ייעוץ
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם