כדאי לקנות קרקע?

זוגות צעירים רבים בעלי הון עצמי נמוך, מתלבטים בשאלה, האם כדאי לקנות קרקע במקום לרכוש דירה?

בסכום ראשוני נמוך, קשה למצוא דירה מתאימה למגורים והאופציה העומדת לרשות הצעירים היא לרכוש דירה להשקעה במקום מרוחק או אולי קרקע חקלאית?

הפיתוי לרכוש קרקע הוא גדול, שכן אין צורך לקחת משכנתא והחלום שהקרקע תופשר ואז ערכה יעלה במאות אחוזים - נשמע כמו אופציה מפתה מאוד לרווחים גבוהים ולהתעשרות מהירה, שלא ניתן לעשות ברכישת דירה רגילה.

בנוסף, החברות אשר מוכרות קרקעות יודעות ללחוץ על המיתרים הנכונים באמצעות אנשי מכירות מקצועיים, במשרדי מכירה מפוארים, ע"י שימוש במצגות יפהפיות שמדגישות את החלום וגורמות לו להיראות מפתה, זול, נגיש ובמרחק נגיעה.

אלא שלא כך הם פני הדברים.

רק לאחר זמן מה, הקונים לרוב מבינים שטעו טעות מרה.

לא רק שהקרקע אינה מכניסה כסף כל השנים, אלא שיש גם הוצאות רבות בנוסף למחיר השיווקי, כגון: היטלי פיתוח, היטל השבחה, דמי היתר, מס רכישה (בשיעור של 6%), שכ"ט יועצים, אגרות, עלויות תכנון וארגון, עלויות ניקוי זיהומי קרקע וכדומה - עניין של עשרות עד מאות אלפי שקלים נוספים במהלך השנים.

מידע זה, לא נמסר לקונים בתחילת הדרך.

עניין הפשרת קרקעות חקלאיות הוא תהליך ארוך ומורכב שמתנהל באיזורים נבחרים ומעטים מאוד במדינה.

הוועדות המקומיות והממשלתיות לא ממהרuת להפשיר קרקעות חקלאיות ותהליך כזה אם וכאשר מתרחש, (סיכוי נמוך ביותר, כמעט כמו הסיכוי לזכות בלוטו) חל רק לאחר שנים רבות וארוכות - ייתכן אף עניין של מספר דורות.

חיסרון נוסף ברכישת קרקעות - קשה מאוד עד בלתי אפשרי למכור אותן.

לקוחות שהגיעו אלינו לאחרונה, סיפרו על קרקע שרכשו לפני כ- 10 שנים בכ- 300,000 ש"ח ועד היום לא עלתה בערכה, וכבר שילמו עליה תוספות של מאות אלפי שקלים.

אין באפשרותם למכור את הקרקע, ושום מתווך לא מוכן לקחת על עצמו את ההתעסקות עם נכס זה.

מסיבה זו, עד היום לא הצליחו לרכוש דירה משלהם בגלל עיסקה זו.

אם נשווה זו לרכישת דירה להשקעה, כפי שביצעו לקוחות אחרים שלנו לפני כעשור, אז הרווח הכספי על השקעה כזו יכול היה להגיע ל- 600,000-700,000 ש"ח אשר יכלו להתווסף לסכום השקעה זה.

נוסף לכך המיסוי הוא מינימלי ברכישת דירה ראשונה.

מסיבה זו, כדאי להתייעץ לפני שמשקיעים בנדל"ן.

ההשקעה בייעוץ היא פעוטה ובטלה בשישים, בהשוואה לכספים שניתן להפסיד כשמשקיעים ללא הבנה בתחום, וזה תקף לא רק ברכישת קרקעות אלא גם ברכישת דירות:
מה לקנות? בכמה לקנות? איפה לקנות? בכמה להשכיר? למי להשכיר? וכן הלאה...

אז אם גם אתם חשבתם להשקיע בנדל"ן, מומלץ לפנות ליועץ מקצועי, שאין לו אינטרס אישי בעסקת הנדל"ן שלכם ורואה רק את טובתכם לנגד עיניו.

פנו לנדל"ן נבון>>

 

לקביעת פגישה:

pic-18

Back to Top